ZAPRASZAMY NA NASZE

PROFILE SPOŁECZNOŚCIOWE

Poland Sotheby's

Wyjątkowe nieruchomości
w Polsce i na świecie

ZAPISZ SIĘ NA NASZ

NEWSLETTER

Dziękujemy za subskrypcję.

Jesteś już subskrybentem.

Email nieznaleziony.

Subskrypcja usunięta.

Wygasł czas potwierdzenia subskrypcji.

Subskrypcja usunięta.

Wygasł czas potwierdzenia subskrypcji.

wróć

Dom u szczytu gór - wygodna ostoja w dzikiej przyrodzie

10-03-2015

Choć niektórzy unikają zimy, dla wielu powiew mroźnego powietrza oznacza początek prawdziwej zabawy. W długie dni, kiedy słońca jak na lekarstwo, wybierają ucieczkę za granicę. Najchętniej w góry, gdzie jedynym czego im brakuje do szczęścia oprócz ośnieżonych stoków jest luksusowa siedziba, zapewniająca komfortowy wypoczynek na właściwym poziomie.

 

Kilka tysięcy metrów nad poziomem morza, można dziś znaleźć prawdziwie ekskluzywne lokum, które oferuje nie tylko wygodne łóżko, świetnie wyposażoną kuchnię, oraz kominek. W większości prestiżowych  górskich nieruchomości  na terenie Włoch, Francji, Szwajcarii, Austrii, czy wschodniej części Europy standardem są sauna, jacuzzi, a nawet basen, pozwalające zregenerować ciało zmęczone po zimowych szaleństwach.

 

Ale rezydencja położona w atrakcyjnym dla narciarzy regionie to nie tylko sezonowy kaprys. W cieplejszym okresie “domek narciarski” zmienia się w bazę do uprawiania turystyki pieszej, wspinaczki, kolarstwa lub wędkowania. Bez względu na porę roku lokalizacja w górzystym krajobrazie zapewni spełnienie marzeń wszystkim, którzy poszukują wspaniałych widoków i czystego powietrza.

 

Jak twierdzą specjaliści Poland Sotheby’s Internatiolnal Realty cena nieruchomości zależy nie tylko od powierzchni i wyposażenia budynku. Najdroższe posiadłości otaczają rozległe tereny,  skutecznie chroniące prywatność ich właścicieli. W cenie jest bliska odległość do stoków narciarskich oraz lotnisk. Weekendowe wypady na narty są atrakcyjne, jeśli transport nie zajmuje więcej czasu niż zabawa na śniegu. Dobra komunikacja liczy się zwłaszcza, kiedy nieruchomość miałaby być przeznaczona na wynajem.

 

Z opcją wynajmu czy nie, górska siedziba to dziś dobra inwestycja. Według raportu Prime Property Index Ski firmy Knight Frank, średnia wartość luksusowych domów narciarski położonych w 20 najbardziej renomowanych ośrodkach rośnie. W Europie najwyższe ceny osiągają bajkowe wille w Szwajcarii i Francji a także we Włoszech - od kliku do kilkudziesięciu milionów dolarów.

- Jerzy Węglarz, Poland Sotheby's International Realty