ZAPRASZAMY NA NASZE

PROFILE SPOŁECZNOŚCIOWE

Poland Sotheby's

Wyjątkowe nieruchomości
w Polsce i na świecie

ZAPISZ SIĘ NA NASZ

NEWSLETTER

Dziękujemy za subskrypcję.

Jesteś już subskrybentem.

Email nieznaleziony.

Subskrypcja usunięta.

Wygasł czas potwierdzenia subskrypcji.

Subskrypcja usunięta.

Wygasł czas potwierdzenia subskrypcji.

wróć

Luksus nie zna granic

10-03-2015

Czasy się zmieniają. Dziś podróżujący koneserzy życia, w tym Polacy, od hotelowych pokoi wolą własne ściany swoich posiadłości i apartamentów położonych w różnych miejscach świata.

 

- Posiadanie drugiego domu za granicą to dziś nie tyle luksusowa fanaberia co element stylu życia - przekonują specjaliści z Poland Sotheby’s International Realty. Nieważne, czy będzie to lokum używane kilka miesięcy w roku, baza na kilkudniowe wyjazdy biznesowe czy weekendowe wypady, lub wakacyjna rezydencja - zagraniczna nieruchomość wiele mówi o swoich właścicielach.

 

Osoby, które inwestują w małe, ekskluzywne mieszkania w światowych stolicach, na co dzień funkcjonują w kilku strefach czasowych. Dzięki własnej łazience i garderobie nawet na drugim końcu świata mogą czuć się jak u siebie w domu. Wielkomiejska garsoniera ułatwia im komfortowe przemieszczanie się, bez konieczności przewożenia zbędnych bagaży.

 

Wygodna baza w górach, willa z własną przystanią, czy chatka położona na plaży to idealne rozwiązanie dla miłośników sportów i aktywnego spędzania czasu. Podejmując decyzję o inwestycji poza granicami kraju biorą pod uwagę przede wszystkim łatwość dotarcia i przestrzeń, która umożliwia im przechowywanie niezbędnych sprzętów.

 

Wakacyjna rezydencja to najczęściej piękny, przewiewny budynek otoczony malowniczym krajobrazem. Wystarczająco przestrzenny, żeby móc w sezonie pomieścić licznych gości. Jego lokalizacja nie jest przypadkowa. Właściciele wybrali to miejsce, żeby móc chłonąc regionalne zapachy i smaki, cieszyć się urokiem okolicy, oraz funkcjonować podobnie jak jej pozostali mieszkańcy.

 

Własnego miejsca na świecie szukają nie tylko celebryci. Domy i apartamenty na zagranicznym rynku kupują wszyscy ci, dla których liczy się nie tylko okolica czy dojazd, ale i poczucie luksusu. A ten można kupić coraz częściej za cenę niższą niż wartość ich prestiżowych odpowiedników w Polsce. Według danych Global Property Guide nieruchomości w Egipcie, Tajlandii, Czarnogórze, a nawet Brukseli są dziś w zasięgu polskiego portfela.  

 

- Jerzy Węglarz, Poland Sotheby's International Realty