ZAPRASZAMY NA NASZE

PROFILE SPOŁECZNOŚCIOWE

Poland Sotheby's

Wyjątkowe nieruchomości
w Polsce i na świecie

ZAPISZ SIĘ NA NASZ

NEWSLETTER

Dziękujemy za subskrypcję.

Jesteś już subskrybentem.

Email nieznaleziony.

Subskrypcja usunięta.

Wygasł czas potwierdzenia subskrypcji.

Subskrypcja usunięta.

Wygasł czas potwierdzenia subskrypcji.

wróć

Duszniki-Zdrój

ul. Wojska Polskiego
  • 1 362.0 m2
  • 20 pokoi
  • 1862 r.
Numer oferty: 351708
Wypełnij formularz i dowiedz się więcej na temat tej oferty:
materiał
cegła przedwojenna

Na sprzedaż przepiękny hotel zlokalizowany w uzdrowiskowej części Dusznik Zdrój przy samym Parku Zdrojowym.

Duszniki Zdrój to najsłynniejsze, jednocześnie najpiękniejsze i najbardziej malownicze miasteczko uzdrowiskowe położone w samym sercu Kotliny Kłodzkiej i Sudetów. To właśnie w Dusznikach koncertował najwybitniejszy polski kompozytor Fryderyk Chopin.
Hotel Fryderyk Restauracja i Spa to zabytkowy obiekt z ponad 150-letnią tradycją gościnności i równie długą historią. Hotel został wybudowany w 1862 roku przez lokalnego przedsiębiorcę i radnego miasta, Aloisa Schmidta, jako Villa Schmidt. Był to luksusowy pensjonat dla gości z wyższych sfer, przybywających na kurację do ówczesnego Bad Reinerz.
W 2009 roku przeszedł gruntowny remont, podczas którego pieczołowicie odtworzono pierwotny wygląd budynku i atmosferę XIX-wiecznej elegancji. Dziś hotel zachwyca swą eklektyczną architekturą, stylowymi wnętrzami i indywidualnie zaprojektowanymi 20-toma pokojami, z których każdy jest małym dziełem sztuki.
Obecna nazwa hotelu upamiętnia dwa koncerty zagrane przez Fryderyka Chopina w Dusznikach-Zdroju w 1826 roku. Dziś Fryderyk to ulubione miejsce spotkań artystów i melomanów z całego świata, podczas odbywających się corocznie Międzynarodowego Festiwali: Chopinowskiego, Felixa Mendelssohna-Bartholdyego i Muzyka Epok.
Nieruchomość posadowiona jest na blisko 0,65 ha działce, zaledwie 200 m. od Parku Zdrojowego i słynnej fontanny. Ma trzy naziemne kondygnacje i 1365 m2 powierzchni użytkowej. W podziemiach znajduje się strefa Wellness i SPA z saunami, jacuzzi, strefą relaksu i masażu.
Parter to reprezentacyjna recepcja oraz sale restauracyjne i wielofunkcyjna sala konferencyjna z wyjściem do pięknego ogrodu
Pierwsze i drugie piętro to butikowe pokoje hotelowe urządzone z wielką dbałością o detal.
Całość ma niepowtarzalny styl, przepełniony duchem czasów współczesnych Fryderykowi Chopinowi.

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego .
Lokalizacja