ZAPRASZAMY NA NASZE

PROFILE SPOŁECZNOŚCIOWE

Poland Sotheby's

Wyjątkowe nieruchomości
w Polsce i na świecie

ZAPISZ SIĘ NA NASZ

NEWSLETTER

Dziękujemy za subskrypcję.

Jesteś już subskrybentem.

Email nieznaleziony.

Subskrypcja usunięta.

Wygasł czas potwierdzenia subskrypcji.

Subskrypcja usunięta.

Wygasł czas potwierdzenia subskrypcji.

wróć

3 618 PLN/M2

1 950 000 PLN

Mrozy

ul. Łukówiec
  • 539.0 m2
  • 7 pokoi
  • 1830 r.
Numer oferty: 479527
Wypełnij formularz i dowiedz się więcej na temat tej oferty:
materiał
cegła

Odrestaurowany Dwór Łukówiec, gmina Mrozy, tylko 70 km od Warszawy, 600m2 na działce 7700 m2.

Dwór wzniesiony pod koniec XVIII w, drewniano - murowany. Dwór posiada cechy architektury klasycystycznej. Składa się ze starszej części o drewnianej i zrębowej konstrukcji oraz nieco późniejszej, murowanej.
Dwór jest parterowy z użytkowym poddaszem, częściowo podpiwniczony (piwnice pod częścią murowaną), zachowane piwnice sklepione kolebkowo. Z przodu dwór posiada oryginalne dwa symetryczne ganki, złożone z dwóch par kolumn każdy. Dodatkowy trzeci ganek znajduje się z boku dworu, od strony zachodniej. Każdy ganek wieńczy trójkątny szczyt dwuspadowego daszku. Z tyłu dworku dobudowany duży taras.
Dwór nakryty jest dachem dwuspadowym pokrytym gontem osikowym, z tyłu dachu lukarny.
Dwór ma układ dwutraktowy, a prawdziwą perełką jest mieszczący się w głównym pomieszczeniu piękny, wczesnoklasycystyczny portal wykonany z drewna jesionowego intarsjowanego orzechem, przeniesiony z dworu, który znajdował się w tym miejscu wcześniej.
Obecnie dwór po kapitalnym remoncie, okna drewniane skrzynkowe, wszystkie drzwi zostały pieczołowicie odrestaurowane, podobnie jak portal oraz stara drewniana szafa wnękowa.
Ściany dworu drewniane, odrestaurowane, zachowane w oryginale, tam gdzie nie udało się ich zachować wymienione na inne również stare. Obecnie dwór posiada pięć sypialni i 4 łazienki, z możliwością powiększenia o kolejne 3 sypialnie. Trzy sypialnie wyposażone są w łazienki, dodatkowo każdy z pokoi posiada możliwość utworzenia łazienki, wszędzie wykonano dodatkowe przyłącza.
Oprócz sypialni w dworze znajduje się duża kuchnia, duża jadalnia, pokój kominkowy, przestrzennie otwarty aż do dachu. Na poddaszu są dwie sypialnie z łazienkami, całość poddasza została ciekawie zaaranżowana na dużą otwartą przestrzeń.
Ściany na parterze to oryginalne bale drewniane oraz ściany ceglane, pomalowane na biało, na poddaszu zarówno na ścianach jak i podłodze położono deski drewniane, również pomalowane na biało.
Dom ma ogrzewanie gazowe (zbiornik na działce), woda z wodociągu gminy, obecnie szambo (ale gmina planuje w ciągu 2 lat wykonanie kanalizacji).
Ogród został uporządkowany, zachowane zostały pozostałości dawnego parku, obecnie rosną tu kasztanowce, wiązy, olchy, jesiony.
Nieruchomość jest ogrodzona.
Pow. obiektu:- 600 m2. Powierzchnia działki/parku: 7700 m2.
Świetny dojazd z Warszawy (trasą na Mińsk Mazowiecki) ok. 1 godziny, dodatkowo możliwość dojazdu autobusem i koleją do miejscowości Mrozy lub Cegłów.

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego .
Lokalizacja