1 850 000 PLN 3 432 PLN/m2
Mrozy - Mrozy ul. Łukówiec
539.0 m2 | 7 pokoi | 1830 r.
Opiekun oferty
Artur Mogielnicki - Poland Sotheby's International Realty
Numer oferty: 479527
Drukuj ofertę
typ ogrzewania CO gazowe
typ zabudowy wolnostojący
materiał cegła
rodzaj okien drewniane
kuchnia oddzielna
balkon jest

Odrestaurowany Dwór Łukówiec, gmina Mrozy, tylko 70 km od Warszawy, 600m2 na działce 7700 m2.

Dwór wzniesiony pod koniec XVIII w, drewniano - murowany. Dwór posiada cechy architektury klasycystycznej. Składa się ze starszej części o drewnianej i zrębowej konstrukcji oraz nieco późniejszej, murowanej.
Dwór jest parterowy z użytkowym poddaszem, częściowo podpiwniczony (piwnice pod częścią murowaną), zachowane piwnice sklepione kolebkowo. Z przodu dwór posiada oryginalne dwa symetryczne ganki, złożone z dwóch par kolumn każdy. Dodatkowy trzeci ganek znajduje się z boku dworu, od strony zachodniej. Każdy ganek wieńczy trójkątny szczyt dwuspadowego daszku. Z tyłu dworku dobudowany duży taras.
Dwór nakryty jest dachem dwuspadowym pokrytym gontem osikowym, z tyłu dachu lukarny.
Dwór ma układ dwutraktowy, a prawdziwą perełką jest mieszczący się w głównym pomieszczeniu piękny, wczesnoklasycystyczny portal wykonany z drewna jesionowego intarsjowanego orzechem, przeniesiony z dworu, który znajdował się w tym miejscu wcześniej.
Obecnie dwór po kapitalnym remoncie, okna drewniane skrzynkowe, wszystkie drzwi zostały pieczołowicie odrestaurowane, podobnie jak portal oraz stara drewniana szafa wnękowa.
Ściany dworu drewniane, odrestaurowane, zachowane w oryginale, tam gdzie nie udało się ich zachować wymienione na inne również stare. Obecnie dwór posiada pięć sypialni i 4 łazienki, z możliwością powiększenia o kolejne 3 sypialnie. Trzy sypialnie wyposażone są w łazienki, dodatkowo każdy z pokoi posiada możliwość utworzenia łazienki, wszędzie wykonano dodatkowe przyłącza.
Oprócz sypialni w dworze znajduje się duża kuchnia, duża jadalnia, pokój kominkowy, przestrzennie otwarty aż do dachu. Na poddaszu są dwie sypialnie z łazienkami, całość poddasza została ciekawie zaaranżowana na dużą otwartą przestrzeń.
Ściany na parterze to oryginalne bale drewniane oraz ściany ceglane, pomalowane na biało, na poddaszu zarówno na ścianach jak i podłodze położono deski drewniane, również pomalowane na biało.
Dom ma ogrzewanie gazowe (zbiornik na działce), woda z wodociągu gminy, obecnie szambo (ale gmina planuje w ciągu 2 lat wykonanie kanalizacji).
Ogród został uporządkowany, zachowane zostały pozostałości dawnego parku, obecnie rosną tu kasztanowce, wiązy, olchy, jesiony.
Nieruchomość jest ogrodzona.
Pow. obiektu:- 600 m2. Powierzchnia działki/parku: 7700 m2.
Świetny dojazd z Warszawy (trasą na Mińsk Mazowiecki) ok. 1 godziny, dodatkowo możliwość dojazdu autobusem i koleją do miejscowości Mrozy lub Cegłów.


Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego