3 950 000 PLN 4 506 PLN/m2
Żyrardów - Centrum ul. Limanowskiego
876.6 m2 | 16 pokoi | 1871 r.
Opiekun oferty
Poland Sotheby''''s - Poland Sotheby's International Realty

Poland Sotheby''''s

695 252 188

Inne moje oferty
Numer oferty: 459533
Drukuj ofertę
Wypełnij formularz i dowiedz się więcej na temat tej oferty:
typ ogrzewania ogrzewanie centralne
typ zabudowy dom mieszkalny
materiał cegła
rodzaj okien drewniane
kuchnia aneks kuchenny

XIX-wieczny Pałacyk w Żyrardowie.

Reprezentacyjny budynek, zlokalizowany w ścisłym centrum Żyrardowa, wybudowany w latach 1867-1871 przez Karola Augusta Dittricha.
Jest to obiekt trzykondygnacyjny, podpiwniczony.
Na parterze znajduje się: 8 pomieszczeń usługowych, trzy toalety i pomieszczenie gospodarcze, na pierwszym piętrze: pięć pokoi, łazienka i pomieszczenie gospodarcze, natomiast w na drugim piętrze: trzy pokoje oraz łazienka.
W podziemiach znajdują się pomieszczenia techniczne (np. węzeł cieplny) i pomieszczenia piwniczne.
Dzięki wydzielonej klatce schodowej budynek może być wykorzystywany jako usługowy, usługowo-mieszkaniowy lub w całości jako mieszkaniowy. W ostatnich latach obiekt przeszedł remont generalny i utrzymany jest w bardzo wysokim standardzie. Budynek usytuowany jest na ogrodzonej działce o powierzchni 1492 m2, na której znajdują się miejsca parkingowe.
W bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości znajdują się siedziby władz miejskich i powiatowych, obiekty użyteczności publicznej oraz zabytkowe obiekty pofabryczne.
Dzięki połączeniom kolejowym oraz bliskości autostrady A2, Żyrardów jest miastem bardzo dobrze skomunikowanym z Warszawą. Jest nie tylko sypialnią dla ludzi pracujących w stolicy, ale również miejscem, gdzie toczy się dynamiczne życie. Wielokrotnie odbywały się tu imprezy kulturalne np. Europejskie Dni Dziedzictwa (wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej), Europejskie Integracje Muzyczne, Miasto Gwiazd itp. W najbliższych latach w pobliskim Mszczonowie (ok. 10 km) powstanie największy kryty wodny park w Europie, a docelowo na obszarze 20 ha drugie pod względem wielkości wesołe miasteczko w Europie.


Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego