ZAPRASZAMY NA NASZE

PROFILE SPOŁECZNOŚCIOWE

Poland Sotheby's

Wyjątkowe nieruchomości
w Polsce i na świecie

ZAPISZ SIĘ NA NASZ

NEWSLETTER

Dziękujemy za subskrypcję.

Jesteś już subskrybentem.

Email nieznaleziony.

Subskrypcja usunięta.

Wygasł czas potwierdzenia subskrypcji.

Subskrypcja usunięta.

Wygasł czas potwierdzenia subskrypcji.

wróć

275 PLN/M2

999 000 PLN

Biechów

  • 3 628.6 m2
  • 1 pokój
  • 1854 r.
Numer oferty: 380842
Wypełnij formularz i dowiedz się więcej na temat tej oferty:
materiał
cegła przedwojenna

W latach 1658 do 1720 majątek pozostawał w rękach rodziny von Hoditz. Znajdował się tam barokowy zespół dworski, który rozbudowano i wzbogacono o kaplicę. Na początku XIX wieku pałac stał się własnością Antoinette von Montbach. Za jej czasów w 1854 roku wybuchł pożar, który strawił zamek, kaplicę dworską oraz zabudowania gospodarcze. W 1856 roku po śmierci właścicielki majątek przeszedł w posiadanie hrabiego Eloi Maria von Matuschka, który odbudował pałac w stylu neorenesansowym według projektu znanego architekta Karla Luedecka.

Murowany z cegły pałac o powierzchni 3 628,57 m2 zbudowany został na planie prostokąta dłuższym bokiem w osi północ - południe. Ze względu na różnice terenu pałac ma układ tarasowy. Tę dwukondygnacyjną budowlę z użytkowym poddaszem nakryto dachem dwuspadowym. Pałac ma wyjątkową bryłę, bogatą w wykusze, dekoracje sztukatorskie oraz rzeźbiarskie. Ścianę frontową z niezliczoną ilością okien zdobią duże herby rodziny. Także wnętrze budynku zachowało dużo pierwotnych elementów stałego wyposażenia takich jak kominki, stolarka drzwiowa wraz z portalami, stolarka okienna, balustrady, etc. Obecnie zamek wyposażony jest w instalację: elektryczną, wodną, sanitarną, deszczową oraz grzewczą.
Cały zespół pałacowy znajduje się na terenie parku krajobrazowego o powierzchnie 10,50 ha. Dominuje w nim drzewostan liściasty naturalnego pochodzenia. Do parku przylegają dwa stawy.
Na terenie posiadłości znajduje się także: zespół 8 boksów garażowych, budynek gospodarczy o powierzchni 43 m2 oraz boisko o powierzchni 704,0 m2.
Według projektu adaptacyjnego w nieruchomości mogą znajdować się 32 jedno lub dwuosobowe pokoje dla około 70 pensjonariuszy, restauracja, pomieszczenie rekreacyjne, zaplecze rehabilitacyjne oraz odnowa biologiczna. Przez swoją powierzchnię oraz położenie w otoczeniu natury posiadłość może być przeznaczona na dom seniora z zapleczem SPA (basen) z budynkiem hotelowym dla rodzin odwiedzających, hotel, szpital i inne.

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego .
Lokalizacja